Modes, mākslas un mūzikas entuziastus gaida nebijis notikums
Publicēts 1. aprīlī, 2010.
No 7. aprīļa līdz 10. aprīlim Adrejsalā, Enkura namā pirmo reizi Baltijā plašākai sabiedrībai un ārzemju viesiem tiks prezentēta Alternatīvās modes un mākslas nedēļa 07-10042010[MOMENT]week, ko organizē biedrība [MOMENT] sadarbībā ar Toronto alternatīvās mākslas un modes nedēļu [FAT], Flandrijas Modes institūtu (FFI) un Lietuvas stila un modes festivālu “Mados Infekcija”.

Šā gada 30. martā notika preses konference-oficiālā prezentācija, kas tika veltīta Alternatīvās modes un mākslas nedēļai, kuras dibinātājs un organizators Damien Carlier uzsvēra: “[MOMENT]week laikā Enkura nams tiks pilnībā okupēts – četru dienu laikā dažādās telpās notiks pasaulē atzītu, kā arī jauno modes dizaineru kolekciju skates, būs iespējams aplūkot dažādas instalācijas, baudīt mūziķu sniegumu un radošās performances, ieskatīties vairāku gadu desmitu senā pagātnē – modes retrospekcijās, kā arī piedalīties praktiskās nodarbībās un diskusijās par modes, mākslas un mūzikas tēmām.”

Alternatīvās modes un mākslas nedēļas idejas pamatā ir vēlme rast iespēju ikvienam interesentam parādīt un iepazīties ar modes, mākslas un mūzikas neparasto un reizēm pat nepieradināto dabu, mākslinieku ikdienai neierasto un netradicionālo skatījumu uz lietām ar dažādu radošu performanču palīdzību.

„Būtībā tas ir tas, par ko ir [MOMENT], – parādīt jaunos māksliniekus un viņu mākslas darbus, kas, manuprāt, ir ļoti svarīgi. Uzskatu, ka tā ir jauna enerģija, kas var palīdzēt klasiskai modes nedēļai, lai sevi atjaunotu un padarītu pievilcīgāku,” - tā par Alternatīvo modes un mākslas nedēļu saka Diane Pernet, starptautiski pazīstamā modes žurnāliste un modes filmu festivāla ASVOFF („A Shaded View On Fashion Film”) autore.

Pasākuma organizatori atzīst, ka viens no interesantākajiem Alternatīvās mākslas nedēļas vakariem solās būt 9. aprīlis, kad plašākai sabiedrībai tiks prezentēti modes, mākslas un mūzikas jaunpienācēji – modes dizaineri rādīs savu veikumu, savukārt Radio SWH Future iepazīstinās ar saviem atradumiem – jaunajiem, daudzsološajiem mūziķiem.

Alternatīvās modes un mākslas nedēļā 07-10042010[MOMENT]week piedalīsies gan jau zināmi un plaši atpazīstami, gan jauni mākslinieki no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Beļģijas, Kanādas, Vācijas, Itālijas un citurienes.

Iespēju aplūkot neparastu ekspozīciju, kas vēsta par laikmetīgo valodu un pārlaicīgām lietām, piedāvās jau labi zināmā modes dizainere Keta Gūtmane un māksliniece Flēra, bet savu neatkārtojamo novitāti un unikālo talantu prezentēs [MOMENT]week jaunākā dalībniece – igauņu modes māksliniece Johana Nurm. Aksesuāru mākslinieks Sergei Grinko, kurš vienmēr pārsteidz ar radīto darbu ekskluzivitāti, Alternatīvās modes un mākslas nedēļas ietvaros prezentēs savu pirmo apģērbu kolekciju, savukārt itāļu modes mākslinieks Filippo Fanini kā vienmēr ir pārsteigumu pilns un šoreiz piedāvās sieviešu apģērbu kolekciju “Bēgošais skaistums”.

[MOMENT]week ietvaros būs redzams Latvijas fotogrāfu Anša Starka un Oskara Ludviga skatījums uz modi, mākslu un mūziku caur objektīva lodziņu – fotogrāfijās, kā arī kanādiešu modes mākslinieces Jocelyn Teng un beļģu mākslinieka un ilustratora Jarno Kettunen mākslas instalācijas. Alternatīvās modes un mākslas nedēļā piedalīsies arī itāļu izcelsmes Beļģijā dzīvojošais modes mākslinieks Andrea Cammarosano, igauņu modes mākslinieces Marit Ilison un Kristel Kuslapuu, vācu modes māksliniece Elena Meyer-Ginsberg, dāņu ekstravagantais multimākslieks Ulrik Martin Larsen, ekspresīvā igauņu grupa “MIMICRY”, kā arī mūsu pašu latviešu un lietuviešu talantīgie modes dizaineri, tostarp Lietuvas stila un modes festivāla “Mados Infekcija” jaunatklājumi un Latvijas modes dizaina veikala “Paviljons” mākslinieku radošais talants.

Alternatīvās modes un mākslas nedēļā 07-10042010[MOMENT]week noslēgumā skatītājiem būs iespēja ļauties ne tikai mākslinieku Sergei Grinko un Filippo Fanini radošajām performancēm, bet arī vācu modes dizainera Von Bardonitz neparastajam skatījumam uz lietām caur ģeometrisku elementu prizmu, kanādietes Heidi Ackerman inovatīvajiem risinājumiem kolekcijā “construct(this)”, francūzietes Diana Fournier radošajai izpausmei un enerģiskā mākslinieka Dj Mowka fenomenālajai mūzikai.

Baiba Ripa, modes māksliniece, [MOMENT]workshop kuratore, pauž gandarījumu: “Līdztekus jau minētajām aktivitātēm visu četru dienu garumā Latvijas Mākslas Akadēmijā un Enkura namā notiks arī dažādi semināri un lekcijas, kas galvenokārt veltītas modei un mākslai. Tiks stāstīts, rādīts un diskutēts par tādām tēmām kā, piemēram, modes ilustrācija, ilgstpējība kā biznesa ideja, Latvijas mode deviņdesmitajos gados.”

Turklāt pirmo reizi [MOMENT] būs pieejamas plašākai sabiedrībai, - biļetes uz [MOMENT]week pasākumiem nopērkamas visās “Biļešu Servisa” kasēs Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, kā arī internetā www.bilesuserviss.lv.

[MOMENT] ir nestandarta modes notikums, kas ir kā platforma jaunajiem, talantīgajiem māksliniekiem, - tas ir īpašs brīdis, kurā „runā” darbi un emocijas, tā ir jauna jūtu pasaule un vienreizējs netveramības mirklis. Ar katru gadu paplašinot robežas, [MOMENT] pārtop par mākslas eksperimentu, kas vienuviet apvieno dažādu mākslinieku individuālo redzējumu. Šodienas mērķis ir radīt ko vairāk – alternatīvās modes un mākslas nedēļu.


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: